litzyareli56p000di
litzyareli56p000di litzyareli56p000di
  • 03-05-2018
  • Mathematics
contestada

Mary spent $37.80 on batteries.If they cost $7.56 / pack,how many packs did she buy?

Respuesta :

alyssadbowden
alyssadbowden alyssadbowden
  • 03-05-2018
37.80 divided by 7.56 is 5. So she bought 5
Answer Link
yellow15
yellow15 yellow15
  • 03-05-2018
She bought 5 packs b/ 37.89 divided by 7.56 equals 5.
Answer Link

Otras preguntas

Three more than the product of a number and 9 is equal to 8
gamma rays are produced by applying? Electric and magnetic fields at right angles to each other. electric and magnetic fields parallel to eachother Crests and
Which of the following states did NOT secede after President Lincoln called for volunteers to join the army and put down the rebellion in the South? A. Arkansa
How does international trade lead to specialization?
unit 1 discussion 1 new thread please post detailed answers to the following questions please use complete sentences what personal skills like patience persever
how many people would be there if only 3 person per acre lives on earths land
1. Where is Timbuktu?​
pie over 3 is the reference angle for
Clip art images are ready-made, and it is NOT possible to alter them in any way in Microsoft Word. True or False
how could i determine the volume of an object that had an irregular shape? (i can’t measure it with a ruler) a boat has a mass of 19 000 000kg and a volume of