helloitschump0vfdz
helloitschump0vfdz helloitschump0vfdz
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Mia’s canvas costs $1.45 per sq ft. How much will Mia spend?
F $95.10
H $120.75
G $110.40
J $160.08

Mias canvas costs 145 per sq ft How much will Mia spend F 9510 H 12075 G 11040 J 16008 class=

Respuesta :

Belfium
Belfium Belfium
  • 04-04-2018
J - $160.08

Surface area = two triangles + two rectangles + rectangle 
SA * $1.45 = $160.08
Answer Link

Otras preguntas

Which three layers of earth may contain water? And why?
what is money measurement concept​
3. Series of canals used to transport materials in the cell​
Which row accurately represents photosynthesis when substituted into the equation
hello!! Is oceanic crust the same as oceanic plate ? what’s the difference if they are not the same? please help , thank you very much:)
Solve for x: −34x−1=115 .
I need help pleaseeeee
a 70 kg runner exerts a force of 35n. what is the acceleration of the runner
how nature and nurture influences our psychological, physical and/or cognitive growth
Solve for z. 8z − 4 = 7z