kieranbrooks13p6k14q kieranbrooks13p6k14q
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

In 2012 electricity cost 15p per unit.
A family used 3729 units.

In 2013 electricity cost 17p per unit.
The family used 3506 units.

How much more did the family pay for electricity in 2013

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-04-2018
15*3729=55935 p

17*3506=59602 p

59602-55935=3667 p more than in 2012
Answer Link

Otras preguntas

the chinese exclusion act of 1882 and the gentlemens agreement with japan in 1907 both illastrate
what did overproduction of consumer good and farm product have to do with the beginning of the great depression
The length of a rectangle is 2 more than twice the width. The perimeter is 76 feet. Find the length and width of the rectangle.
His hope and dream _______ finding true love. A. is B. always C. are D. with
The technological innovation that most influenced the English language was the
Mechanical digestion is the chemical breakdown of chunks of food into smaller pieces. TRUE OR FALSE
- شطب على الكلمة الغريبة معلال جوابك : - المهبل – الصوان – القناة المنوية – الرحم – القناة المبيضية. ...........................................................
Which is on of the three animals that blocks Dante's path when he first wakes up in the forest?
Hi tech was signed in what year
Neolithic people developed systems of math