aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

]alicia receives better customer service ratings than bobby but she never outperforms hector. candace typically gets better ratings than bobby but she never out
One method you can use to encourage positive communication is: "I" messages you messages blaming mixed messages
One of Mr. Grayson’s customers, Zenani, is creating an art wall on which she will display some art in triangular frames. She wants three frames, each in the sha
Do you think that if the United States had the opportunity to take over other countries today that we would do so? Explain why you think the U.S. should or shou
find the missing factor in the exponential form 60^9=12^9*(Blank)
What is the expression name of 6x^3-9x+3
how do you work out the math problem ( 1+19÷12 ) t-1
How did changing ideas on the role of the individual affect the way scientist began to understand the physical world?
What actions led to conflict between colonists in New England and local American Indians?
Irregular verbs 1 point do not form their past tense by adding the suffix "ed". do not show action. are located in the subject of the sentence. do not have a pa