chinashoaleh
chinashoaleh chinashoaleh
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

One brand of cereal sells for $2.89 for 9 ounces. What is the unit
price per pound?
a. $.32
b. $4.29
c. $2.15
d. $5.14

ANSWER IS NOT A

Respuesta :

crankthatemmi
crankthatemmi crankthatemmi
  • 05-03-2018
The answer would be B $4.29
Answer Link

Otras preguntas

x+2y=-6 in graph??????
What did da gama have that indian merchants were happy to take?
Open the brackets using the correct tense of the verbs: 1. Ask hundreds of people what they ......... (to plan) to do on a certain day in August next year, or t
Is the most common negative consequence that binge-drinking college students create for themselves?
"describe the muscle layers and the iris and the innervation to these muscles. use this information to explain how pupils constrict in bright light and dilate i
Order the set of numbers from least to greatest.
Is learning deviance from others in your close relationships who provide role models of and opportunities for deviance?
Which properties did Carmen use to solve the following problem? 17 + (45 + 23) 17 + (23 + 45) (17 + 23) + 45 40 + 45 85 distributive property identity propert
Identify the sentence that has correct subject-verb agreement. A) My cousin, along with two friends, is arriving today. B) My cousin, along with a friend, are a
Why did conflict in Italy continue even after unification?