Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

help please!!! PLEASE HELP!
How? Just how I'm horrible at math​
Jason buys 2 sandwiches for $12. He uses the equation shown to find the cost, X, of each sandwich 2x = 12 What is the cost of each sandwich? A $6 B) $10 C$14 D
How can citizens get involved to help enact the policy? (my topic is about hunger btw)
3.0450 x 10^4 as an ordinary number
2. How would a small change in the Sun's radiation affect our ecosystems?
what is the unit of joule and cubic meter in derived unit​
1. How does amoeba feed ? (3 points)there is two question ​
simplify: 3a+4b+5a+10b honestly don't understand this at the moment
please help!! How many moles of NO2 are equivalent to 74.3 grams of NO2? (N = 14.01 g/mol, O = 16.00 g/mol) ​