jerm3296 jerm3296
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Mikes favorite peaches are $2.50 per pound at the local farmers market. She bought 13.5 pounds. how much did she spend?

Respuesta :

farewar1
farewar1 farewar1
  • 04-02-2018
2.50*13.5=33.75. She spent $33.75.
Answer Link

Otras preguntas

the product of w and 373
A chicken can run at a top speed of 9 miles per hour. Determine the top speed of a chicken in miles per minute. Round to the nearest tenth
The Expansion Of The Rail Networks Led To ?
Jamar is doing research on the life and death of Tutankhamen for a student paper. What would be the best choice as a source for information? a museum exhibit ab
Which planet has very large dust storms
(1+5/6)(1-5/6) I don't understand it
Five less than 3 times the length, l
After data are collected, they are often arranged in a(n) ___________???
Bacteria from the soil absorb nitrogen from the air and convert it into ammonium. This is an example of _____. the hydrologic cycle nitrogen fixation assimilati
Do products 40x500and 40x600 have the same number of zeros? Explain