courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

What is 25.2<1.5y+1.2
How do you write 8.59 in word form
What is determined by motion and the spacing of particles?
On a map, 1 inch represents 1,000 miles. If the area of a country is actually 16 million square miles, what is the area of the country’s representation on the
use elimination to solve: NN+ND=50 5NN+10ND=450
What is essential for blood clotting?
.Which of the following is true, based on the scatter plot above? A.  There is no relationship between the size of
You purchase a total of 45 shares of stocks from 3 different companies. You purchase twice as many shares of company c stock as you do company a. Company a stoc
Which causes athlete’s foot?
What is the range of {(1, 2), (3, 4), (5, 6)}?