HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Who were the three main European rivals in North America? A) England, France, and Germany B) England, France, and Spain C) England, France, and Russia
Find the value of x and y A) x=15, y=12 B) x=14,y=11 C)x=14,y=12 D)x=15,y=11
What is the answer to -3(2x-3)=33
What is the slope of a line that passes through (-8,-16)and(18,5)
what is 657 divided by 2
Which movement is not associated with the scapula?
A triangle has two sides of length 13 and 10. What is the largest possible whole-number length for the third side?
What were the main social issues affecting women and children in the progressive era and what reforms did progressive seek to help them
HELP! Will mark Brainiest
What is the velocity of a bird that flies at 20m/s and then encounters a 5m/s headwind?