pinterestmom4242 pinterestmom4242
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $3.40 for 3 muffins. What is the price per dozen? The price per dozen muffins is $

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 02-11-2017
Hey there,
In a dozen we have 12.. And 3 x 4 is equal to 12 
3 muffins= $3.40
12 muffins= $13.60 (x4)

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

What is 70,030,000 in scientific notation
a=(vf-vi)/t solve for tsolve for vi solve for vf
using exactly four 4s and any operations write an expression to equal the number 3
seth traveled 1 mile in 57.1 second how fast did he go in miles per hour
Write the number in two other forms: 0.632 --------- The example reads: 0.200 / 200 thousandths / 200 x 1/1000
do you guys what's 5y/3=20
800 is 10 times as much as_____
Can some one help me ? ???
800 is 10 times as much as_____
A base 7 three-digit number has its digits reversed when written in base 9. Find the decimal representation of the number.