boi35
boi35 boi35
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is itb. Hdhdhdhdhfnd

What is itb Hdhdhdhdhfnd class=

Respuesta :

mongadonga
mongadonga mongadonga
  • 03-10-2017
All you need to do is find the rate of the cost. This means finding the cost of each liter. 
Brand A's rate is running at about $2.60 (16.99÷6.5)
Brand B's rate is running at about $1.25 (24.96÷20)

Brand B's laundry detergent costs less than Brand A's laundry detergent. Remember to vote me Brainliest if I helped you!
Answer Link

Otras preguntas

Write as an algebraic expression and then simplify if possible The value in cents of d dimes
Give an example of an animal responding to change in its surroundings
Please help! 50 points! <3 Fill in the blank with the correct form of the verb in the Passé Composé, you may copy and paste the accented characters from this
I NEED HELP ASAP PLZ (14 POINTS!!) Find the measure of angle 2
How many significant figures does this number contain? 80
the ratio of boys to girls in a class is 8 to 5 what is the ratio of girls to all the students in the class
Which two statements are true?
Where is the pyramidal decussation?
Which is an exponential decay function?
Florian found out that her grandmother passed away and has intense grief. How has this most likely affected her social health? She has trouble sleeping and wake