njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

12/5 rename the fractions as mixed numbers
100 points at-least 3 sentences pls! Think about routine tasks that astronauts might need to do inside and outside a spaceship. Choose several tasks, and descr
Which expression has a value of 8 A 720 ÷ 9 B 720 ÷ 90 C 7,200 ÷ 9 D 7,200 ÷ 90
PLEASE HELP!!! 10 BRAINLY POINTS Solve the system of equation using substitution
100 points at-least 3 sentences pls! Think about routine tasks that astronauts might need to do inside and outside a spaceship. Choose several tasks, and descr
3. Where are the newest parts of Earth's crust located?A. at mid-ocean ridgesB. at the edges of continentsC. at the tops of mountainsD. in the cratons of contin
If your name is Ariana Brice pls tell me :)
The options are: 1. Louisiana 2. Senegambia 3. France For the second one it’s: 1. Code Noir 2. Company of indies 3. Code Maroon The third is: 1. Maroons
At the turn of the twentieth century, why did workers want to strike? A. Workers wanted to control hiring practices. B. Many workers could not find enough jobs.
WILL MARK BRAINLIEST FOR HELP WITH ALL THREE!!I'm on a time crunch and don't understand graphs or equilibrium, please help!1. Create a graph that demonstrates e