jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
There was a book written about the 1960s called The Age of Great Dreams. Do you think that is an appropriate title? Why or why not?
Please answer this question asap
How many factors do numbers of the form p^n and q^m have if p and q are two different prime numbers and m and n are natural numbers?
A small theater had 7 rows of 26 chairs each. Workers just removed 9 of these chairs. How many chairs are left?
A student has gotten the following grades on his tests. What is the minimum grade he must get on the last test in order to have an average of 787 83, 81, 70, 74
I am happy to answer any of your brainly questions (any subject up to Year 11). Please link them below :)
Finally, restate your position on dropping the bomb and tell President Truman what you want him to do. Close by signing your letter.
help asap please) The vertices of a trapezoid are shown below. P(0,0),Q(4,0),R(4,6),S(0,12) This trapezoid is dilated about the origin by a scale factor of 4. W
A person can only give blood to someone with compatible blood antigens. If a person receives blood from someone with an incompatible blood type, it can cause a
b) The following patterns are made using small squares. Pattern 1 Pattern 2 Pattern 3 Write an expression for the number of small squares in pattern n. Write yo