Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please help. The figure below is a triangle with three unknown angles.
Who was with God in the beginning? Group of answer choices Adam Lucifer The Word John
How does the author organize the text in “A Sweet Invention”? A. By asking questions about chocolate chip cookies and answering them B. By explaining
The ore grade is important in determining the metallurgical route for mineral recovery. Aqua regia is one of the classical analytical methods used to determine
What is the 6x The function f is defined by f(x) value of f(x) when x = 3 ?
In table tennis, the table is a rectangle 9 feel long and 5 feet wide. A tennis court is a rectangle 78 feet long and 36 feet wide. Are the two surfaces similar
What are 5 facts about landfill pollution?
Characterization analysis for teen killers club in a short paragraph so i can understand the book
Using a calculator, work out (4.57 × 10-10) - (3.78 × 10-11) Give your answer in standard form.
can you escape circles challange b