craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

This can best be explained due to A) density. B) friction. C) gravity. Eliminate D) inertia.
4. How do social media sites illustrate kindness?
ROMEO Well, in that hit you miss: she'll not be hit With Cupid's arrow; she hath Dian's wit; These lines are an example of_____? allusion pun prose blank verse
what historical figure does Stalin compare Churchill to?
1. Who was the power to begin the impeachment process against a U.S. official? A- any state governor B- Supreme Court C- Senate D- House of Representatives PLE
When the economy is experiencing an expansionan expansion automatic stabilizers will​ cause: a. transfer payments to decrease and tax revenues to decrease. b. t
Sal is making bracelets for a fundraiser.he uses 6 inches of yarn per bracelets.how many bracelets can sal make with 5 feet of yarn
Which of the following fields of study relates to the way that human cultures govern and make laws, including laws about the environment? biology psychology pol
Which of the following people would be least at risk of getting an STI?
What is the distance to the earth’s horizon from point P? Enter your answer as a decimal in the box. Round only your final answer to the nearest tenth.