barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

What has a shorter wavelength the color red or green?
The sales tax in Ontario is 13%. Janis pays a total of $32.77 for a fishing pole. Find the cost of the fishing pole before sales tax.
Which series lists the correct order of steps of binary fission from first to last? sex pilus connects two cells ® plasmid DNA is transferred ® complementary DN
PLEASE ;---;Find the area of the region bounded by the graphs of y = 1 and y = cos2(x) from x = 0 to x = π. 0.785 3.142 2.567 1.571
Help Please I don't get this
Tangent is positive in quadrants I and IV only.True or False
Which transformations will produce similar, but not congruent, figures? ​ A).Triangle PQR ​ is reflected across the y-axis and then dilated by a scale factor of
Which of the states was originally included in the Louisiana Purchase?
Identify the piece of home fitness equipment that requires the most maitenance and discuss the key steps for maintenance
1. In this course you have learned about many myths related to success and college. Choose one of the myths discussed in the course that you either believed in