djlongoria djlongoria
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

A pencil and ruler cost $1.50 together. The ruler costs $1.00 more than the pencil. How much does the pencil cost.

Respuesta :

gimpdog16
gimpdog16 gimpdog16
  • 01-05-2017
The pencil costs 50c
Answer Link
SNoory03
SNoory03 SNoory03
  • 01-05-2017
The pencil costs 50 p and the ruler costs £1
Answer Link

Otras preguntas

Give the opposite of the following meaning of:to closeouvrirchanterdormirpartir
Compute the coefficient of determination. Round your answer to four decimal places. A regression equation is obtained for a set of data points. It is found that
What is the value of x in the equation 8 + x = 3? (4 points) −5 5 11 24
True or False? The ninth amendment makes it clear that citizens have other rights beyond those listed in the Constitution? Will give Brainliest to whoever answe
1. How does amoeba feed ? (3 points)there is two question ​
as a human person I draw meaning in my life by?
Write a conversation between two people with different perspectives on your topic. Your conversation can be in the form of instant messages, text messages, or
Why is it important to save your After Effects project in a specific place and organize your media? O Makes it easier for other team members to work on the proj
Explain issues faced during online implementation of online curricula at college and university level during pandemic?
in your opinion what is the best argument against nativism