nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Early Renaissance music was much more complex, more fragmented, and more dissonant than that of the Middle Ages. True False
Which occurs during transcription? DNA is copied to create a second DNA strand. mRNA codons and tRNA anticodons assemble amino acids. DNA is unzipped with the a
Which group of people broke free of Egyptian rule, establishing the city of Meroe farther south along the Nile River? Arabs Hutu Kush Bantu
sand dunes that form scalloped rows of sand at right angles to the wind are called?
The internal combustion engine was an innovation of A. Guglielmo Marconi B. Thomas Edison C. Alexander Graham Bell D. Jean Lenoir E. Gustav Eiffel
Find the X and Y intercepts (-4,-3) (1,6
a device that does work in an electrical circuit
Environmental wellness can best be described as Answer finding purpose in human existence. goal setting and finding meaning in your daily activates. knowledge a
The homeowner installs an electrically heated mirror into the shower room.When a person has a shower, the heated mirrors does not become misty but stays clear.
Which war resulted in territorial gains for the United States that caused sectional conflict in the years leading up to the Civil War? Revolutionary War War of