fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

what does drowsiness affect when you drive
Choose the correct description of the graph of the compound inequality x − 1 less than or equal to 9 or 2x greater than or equal to 24 A. A number line with an
According to the theory of plate tectonics, volcanism, mountain building, and other _____ forces receive energy from Earth’s interior.
solve the compound inequality -5x<10 and x+5>2
A company sells boxes of duck calls (d) for $35 and boxes of turkey calls (t) for $45. They make batches of duck calls that fill 6 boxes and batches of turkey c
Male drivers between the age of 16 and 20, with a bal of .02 are ______________ times more likely to die in a single vehicle crash than a sober driver of the sa
Why is ethnic conflict common in Sub-Saharan Africa?
The equation a = 640s gives the relationship between s square miles and a acres. Pam owns 7.5 square miles of farmland. How many acres does she own? A. 480 ac
what is 35/75 reduced to
Which heading should replace the question mark in the chart below? Year ? 1918 1.4 1919 1.4 1920 5.2 1921 11.7 A.Unemployment Rate in Percent B. Immigration fro