demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
the volume of a cylinder is 120 cubic feet. The height of the prism is 10 feet. What is the area of the base of the cylinder?
public intellectuals that questioned government and applied reason to thinking are called
In what year did cabeza raft wash ashore in east texas
98 points please hurry!!!!!!! Graph f(x)=-2/3x-3 Use the line tool and select two points to graph the line.
At a restaurant, a worker in the back kitchen divides a cake into 16 equal pieces and places the cake in a display case. By the end of the lunch rush, 12 piece
How do adolescents behave differently than adults? Are these differences universal or learned?
Can someone please tell me the answer to this?
WILL GIVE BRAINLIEST! Explain how a pure metal is held together. Include a definition of a metallic bond in your explanation. Please don't copy someone else's a
What is the degree of the polynomial function f(x)=7x3+2x7
Find an example of practice that appears to be a legacy of the chavin culture to the inca civilization