meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

What is the lowest level of measurement that a median can be computed?
Each unit on the map represents 5 miles. What is the actual distance from Oceanfront to Seaside? Question 3 options: about 10 miles about 40 miles about 50 mile
What caused the gross domestic product of the united states to quadruple between 1860 and 1890?
U.s. president woodrow wilson's fourteen points was a proposal based on what post-war principle?
Please help ASAP!!!!!!!!!!!!!
Explain the translation process that results in production of a polypeptide
Identify the vertical asymptote(s) of each function. Check all of the boxes that apply. f(x)=3x/x^2-16 Answers: x = -16 x = -4 x = 0 x = 4 x = 16
What is one key difference between the radiation and convection zones?
The Hellenistic age was characterized by all of the following EXCEPT
if the volume of a triangular prism is 120 base l is is 6 and base h is is 5 what is the height