jamarmcmann
jamarmcmann jamarmcmann
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kelly buys 11 pens for $8.25. What is the cost of 18 pens?

Respuesta :

Rocket2703
Rocket2703 Rocket2703
  • 01-02-2017
Divide 8.25 by 11 and you'll get 0.75. So after that multiply that by 18 and you should get 13.50 and that's your answer.
Answer Link
nterry1279
nterry1279 nterry1279
  • 20-10-2018

Answer: 13.50 i took test



Answer Link

Otras preguntas

Forty words in FRENCH to answer- what do you like to do during the summer holidays?
What is the product of 127 and 32
49 increased by twice a number n
Lulu bought 2 blouses for $24 each and 3 pairs of socks for $7 each, tax included. How much change would she receive if she paid with bills totaling $80? Choose
How are archaea and bacteria alike? a. To survive, they must live in cold environments. b. Their cells are small and lack a nucleus. c. Their genetic materia
What proves Beowulf is a hero on a quest
how do you write 50,679 in expanded form
Which sentence does not contain any punctuation errors? a. Passengers, carrying only one bag, may wait in the shorter line. b. Passengers carrying only, one b
Raul and Tyree have open cans of soda. The can A is left sitting on the table while the other cans B and C are each heated on a hot plate. Can B is heated to a
Reincarnation is a Hindu belief that the individual soul... a. Is reborn in a different form. b. Serves the god Vishnu. c. Is itself a god. d. emanates from