kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

What’s 8x8 This is to test how the app works not serious
True or False: In business messages, the quantity of words enhances the quality of the message. True False
You throw a 0.05-kg golf ball horizontally off a cliff. At the same instance and same height off the ground, your friend throws a 5-kg bowling bowl straight up
Most artists who paint in an abstract or nonrepresentational style do so because they cannot draw well. True False
What is episodic memory?
The --- Law of Thermodynamics says that heat always flows from an object with a higher temperature to an object of lower temperature naturally
Which of the following is implied by the requirement that a loss should be determinable and measurable to be insurable? I. The loss must be definite as to place
0.000000312 in scientific notation
At this appliance store, the monthly sales were $52,900 in May and $78,300 in June. What is the percent increase in the sales from May to June, rounded to the n
________ is a graphical language that allows people who design software systems to use an industry standard notation to represent them. The Unified Graphical La