kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following lists only the factors that would cause a decrease in the supply of an item? A. A fall in input prices; an increase in productivity, a fa
Please Help. I will Give BRAINLIEST to The most helpfull answer.===========================================================Which of the following bodies of wate
HELP ME PLS !!!!!!!!!
8. How many times would an athlete run around the field shown to cover a distance of 2km?101m163m​
I CANNOT get this one wrong. I just don't understand this.​
Simplify (30+20)×50 pls find ans
Find the slope of the line. Print 12 10 9 4 2 1 0 . 5 2 12 5 6 7 8 9 10 The slope is Turn it in
Help mee please!!!! I have an exam
530.2 grams divided by 3 then take away 47.36
A boy throws rocks with an initial velocity of 12m/s [down] from a 20 m bridge into a river. Consider the river to be at a height of 0 m. Draw a velocity-time a