mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The point slope form of the equation of the line that passes through (-4, -3) and (12, 1) is y-1- 1-12). What is the standard form of the equation for this line
When the joints move more easily antagonistic muscles 2. results in fewer varicose veins standard sit-and-reach test 3. comes from equally worked antagonistic m
Zero gauge pressure corresponds on the absolute scale to
Can someone help fast? I will give 20 points. Thx 1. The Empire State Building in New York CIty is 1,454 feet tall. A model of the building is 24 inches tall.
How did midianite trouble the Israelite? This question about bible story 1000 years ago
can u help me to solve this please ?
What is meant by the bioavailability of a vitamin in food?​ ​the total amount available from plant and animal food ​the amount absorbed and subsequently used by
A compound is 69.9% iron and 30.1% oxygen by mass. how much iron could by obtained from 5.41 grams of the compound?
What is the dramatic irony when everyone mourns juliet's death?
Marilyn eight 320 pounds of vegetables last year how many ounces did she eat per month round to the nearest 10th