luabriabellinaperea luabriabellinaperea
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

Sam bought 3 1/4 lb of apples
to make some apple pies.
What is the weight of the
apples written as a decimal?

Sam bought 3 14 lb of apples to make some apple pies What is the weight of the apples written as a decimal class=

Respuesta :

ij04478
ij04478 ij04478
  • 02-03-2022

Answer:

3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the derivative of this function?
Given f(x)=10x+8 and g(x)=1x+4 then what is (f+g)(3)) ?
solve for x and y: ax/b -by/a=a+b; ax-by= 2ab
WILL GIVE BRAINLIEST!! PLEASE HELP!! Given the parent function of y=the square root of x, state the type of transformation that occured to get the function y=ne
which one of the choices shows patient sally johnson that she paid 20.00 to the doctors office today?
The price of bananas is $6.50 for 5 pounds. What is the price as a unit rate? $6.50/1lb $1.30/1lb $1/30/3lb $1.05/1lb
HELP Please THANKS :(.....
a basketball player has already scored 56 points in a game the team record for point a in a game is 72 which equation would allow you to find out how many more
Find f(–3) for the following function Select one: a. 8( Incorrect) b. 9 c. 2 d. –8 (incorrect)
Why did demographers stop placing empasis on the decline in mortality as the cause of low birth rates? What other alternative model was suggested?