Ramure
Ramure Ramure
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

Donna bought 3 bags of dog treats for $6.51. What is the cost per bag of dog treats?

Respuesta :

queen4518 queen4518
  • 02-02-2022
You would divide 6.51 by 3

$6.51/3 = 2.17
Answer Link

Otras preguntas

What is a prairie house
2x-15/x+9 Would be unidentified
How could you beat help people with eating disorder
Which expression is equivalent to quivalent to b^-2/ab^-3?
match the expression please!!! 20 points
If f(x) = 3x2 + 1 and g(x) = 1 – x, what is the value of (f – g)(2)?
Plz help 20 points answers
A night-light uses 3 W. If the voltage is 120 V, what is the current?​
wwe cm punk championship when did he win it
Please answer the number sentence I will mark brainliest