channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

what is the value of x that makes sense the given equation true? 4x-3=-12x+13 x=-3 x=0 x=1 x=15
Please help answer these
If ƒ(x) =⎡x⎤− 4; find ƒ(-3.2)
Identify people and terms : Benito Mussolini, Vladimir Lenin, Joseph Stalin, Adolf Hitler, Manchuria, Neutrality Act of 1935
how many grams of silver bromide agbr can be dissolved in 50 milliliters of water? Changing the temperature and no other conditions changes the rates of most ch
How would you prove this?
How many basic types of electronic signals are there? two four three ten
ok this is a lot but--11(-4) (find product)65/-5 (find quotient)-0.76 as a fraction in simplest form 6.3 ÷ (-3.5) (write the fractions in simplest form) thankz
30 POINTS PLZ HELP -1 3/4 + ? =0
Write an equation of a line with the given slope and y-intercept m=1/4,b=-3/4