jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

what are the types of question for history? like real questions they will ask about history
3. Why is World War I remembered as a total war? (4 points) Every nation on the globe was involved in the conflict. Its battles caused civilian casualties a
What were the characteristics of early societies in east Asia ?
literal equationD=RT for R
I’m confused on this one
what is the main motive behind dealer incentives? A. maintaining good dealer-manufacturer relationships B. ensuring that the customer gets the best possible de
Escoge el mandato que signifique 'Let's buy it.' comprémoslo no lo compremos comprémos
can someone please help me with this!? what would be the area of the shaded region? A. 17.5 B. 7 C.14 D.35
Removal of the sea otter, a top predator also had an impact on two other species, the gull and the eagle. how did the gull diet change with the removal of the o
Which four cultures (native americans) barely survived by gathering