pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

99 points pleas help The element shape is made with _____.
why were urban workers discontented
There was video about typhoon Haiyan hit tacloban city. The
A line parallel to the blank has no defined slope
Solve for x. 4x-4<8 AND 9x+5>23
Jerod’s mountain bike has a tire diameter of 26 inches. How far will the bike travel in 100 rotations of its tires? Please show your work. (Will vote brainliest
Rewrite the sentence. Use correct pronoun verb
What form is the underlined verb in the sentence? The doorbell rang around two o’clock this afternoon. A. past B. present participle C. past particip
What is reference point
Marcus is making cookies. The recipe says 214 cups of flour are needed for each batch. Marcus wants to make 3 batches of cookies. How many cups of flour will M