catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Work out the area of this circle. Take pi to be 3.142 and give your answer in 2 decimal places.
Perform the following operation and express the answer in scientific notation 8.6500x10^3+6.5500x10^5
Rewrite using a single positive exponent. 3-6 -5​
Evaluate 5(x - 1) - 2 when x = 3
Help please and thank you
5 things that local business can do to end unemployment
Which type of photographer takes pictures to document an area's landscape and culture? Adventure Sport Travel Wildlife
Are there conditions under which the incident light ray undergoes reflection but not transmission at the boundary? if so, then what are those conditions?
A rectangle is 29 feet long and 7 feet long. What is the area of this rectangle?
In the following exercises, translate into an equation and solve Kindergarten Connie’s kindergarten class has 24 children. She wants them to get into 4 equal gr