iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

Why is math so hard!‍♀️
During replication,are responsible for joining the nucleotides of a new DNA strand together.​
Why is changing yourself to fit in wrong????
Identifying the Stages of Succession Put the images on the right, labeled A to D, in order of succession from first (1) to last (4). A DONE ) Intro OLDDDD 2 of
What is the decimal of 1/2
Wenzhou prepares 200 mL of a solution of SnCl4in which the concentration ofchloride ions is 0.240M.a) What is the molarity of the SnCl4solution (i.e. what shoul
What is a element in the Chalogen
Easy: Which of the following is an example of a natural disaster? A) Hazardous material spill B) a natural gas explosion C) nuclear leak D) mud slide
The cartoon JOIN, or D I E. served as(1) Ben Franklin's appeal to the colonies to unite against the British authority(2) Ben Franklin's appeal to the colonies t
Sophie deposits $950 into a bank account. The bank pays a simple interest rate of 8% per year. What will Sophie's balance be after five years?