beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

what is three equivalent to 2/3
True or false: market capitalization is equal to # of shares outstanding times earnings per share.
An intranet is a private local network accessible only to an organization's staff. True False
Approximately when did cognitive psychology free itself from the death grip of behaviorism and begin to make more rapid progress?
Because black diamond manufactures its outdoor sports products outside the united states, what risks must its managers be aware of
You are making a scale model of the solar system. The radius of Earth is 6378 kilometers. The radius of the Sun is 695,500 kilometers. Is it reasonable to choos
Natasha has 3 pounds of apples and 2 1/2 of grapes. if she gives 1/3 of her apples to slivie , How many pounds of apples does she have left ?
como puedo aprender mejor ingles?
In a mixture of He, Ne, and Xe gases with a total pressure of 925 atm, if there is 10.5 g of each gas in the mixture, what is the partial pressure of Xe?
You throw a baseball straight upward. the drag force is proportional to v2. in terms of g, what is the y-component of the ball's acceleration when the ball's sp