victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me with ALL 5 QUESTIONS? You will receive 20 points and brainliest if you do so.
James Monroe was the last of the ___ who was elected President -Secretary of States -Founding Fathers -Revolutionary War veterans -Patriots
Which angle is vertical to <1?<___a) 2b) 3c) 4​
The ____ Is the distance around a circle. area radius diameter circumference​
pls help me guys! I'll reward brainly! I really need the help!​
Put the levels of organization in order from smallest to largest Organism Community Ecosystem Population
How can deep-seated hatreds be countered?
20 POINTS TO WHO ANSWERS THIS How can a chemical reaction be sped up? Select from the drop-down menu to correctly complete the statement. Increase the to allow
John flies directly east for 20km, then turns to the north and flies for another 10 km before dodging a flock of geese. what’s the distance and displacement?
If £23 = 500rubles, how many £ are in 616 rubles? Give your answer to 2 dp.