Seudónimo Seudónimo
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

jansal1959
jansal1959 jansal1959
  • 03-01-2017
each oz cost 0.8 because 16÷20=0.8 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
 16÷20=0.8 ..............
Answer Link

Otras preguntas

who was the victim of the first murder seen live on tv?
benefits of running in the morning
what type of animal cells are haploid?
the pedigrees below show the inheritance of three separate, rare autosomal conditions in different families. for each pedigree, decide if the condition is bette
what is soft money and why is it controversial
cause and effect examples
state the commutative property of multipication, and provide an example using two different numbers
nutritional value of corn
what are the three parts of a nucleotide
how to increase milk supply