Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

The _______ in plants is directly responsible for absorbing light energy. a. stroma b. thylakoid c. grana d. chlorophyll
Suppose X and Y represent two different school populations where X > Y and X and Y must be greater than 0. Which of the following expressions is the largest?
Which results of spanish colonization in north America had results that can be seen today?
How did the Civil War affect the Wild West?
A circuit contains a 12 volt battery and two 3 ohm bulbs in series. Calculate the current
Which is the word that best completes the sentence. Me gusta _____ en una discoteca. dibujar bailar montar a caballo coser
Which of the following is the most accurate statement about United States' involvement in World War I? A. The United States fought from the beginning of the wa
why is 296 divided by 6 equals 48 remainder 8
From which country did King George III hire soldiers to help fight the American patriots?A. GermanyB. FranceC. Spain
how to do −8n+4(1+5n)=−6n−14 and must show all your steps