yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is HIV and the causes
a piece of wood is 180cm long, Tom cuts it into three pieces in the ratio 2:3:4 Work out the length of the longest piece
how are the themes and topics different
Heating zinc sulfide in the air causes the formation of
what percentage of 1457 is 898?
What are the origins of prevailing ideas about natural, ideal, and deviant bodies in sports and in society?
Alex makes ceramic bowls to sell at a monthly craft fair in a nearby city. Every month, she spends $50 on materials for the bowls from a local art store. At the
what is perpendicular to y= 3x -9 and passes through the point (3,1)
A certain test is worth 155 points. How many points (rounded to the nearest point) are needed to obtain a score of 65%?
NaOH  + H2SO4 =NaOH + HNO3  =Cu(OH)2 + HCl =                H2SO4 =                        HNO3 =