jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

What was Harry Potter The chamber of secrets about ?
I GIVE BRAINLIY 16 8 20= ?
which among following is called "gift of the nile"?a.chinab.indiac.iraqd.egypt
Suppose f(x)=sq. root x, and g(x)=x^2, which of the following is/are true?I. [tex]f( {3}^{2} + {2}^{2} ) = g( \sqrt{3} + \sqrt{2} )[/tex]II.[tex]f(9) = +
Please answer correctly!!!!!
What is the square root of 61
Dalton hypothesesized that atoms are indivisible and that all atoms of an element are identical. it is now known that
Help with 19 and 20 please thank you!
explain how Elizabeth the first was able to bring a level of religious peace to England
What causes earthquakes and at what types of plate boundaries are earthquakes common? Explain.