lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Happy trails what does the author mean when she describes the powdered sugar as snowing
In the fall of the year, the leaves of some trees change color as chlorophyll begins to break down. What impact does this have on the role of the mitochondria i
Mrs. Jones places 3 orders for school T-shirts. Each order has 16 boxes of shirts and each box holds 17 shirts. How many T-shirt does Mrs.Jones order? Use parti
When an author focuses on characterization in a piece of fiction, it means that he or she provides details about the a. various settings of the story. b. diff
the colonist who convinced the French to aid the colonists was? roger Sherman, Thomas Jefferson or Benjamin Franklin
In 2000 Venezuela’s president, Hugo Chavez, began distributing the country’s oil income equally among all Venezuelans. true or false
15 ones 3 tens 7 hundreds
A Norman window has the shape of a rectangle surmounted by a semicircle. (Thus the diameter of the semicircle is equal to the width of the rectangle. See the fi
What is a mature community?!
How many valence electrons are in an atom of magnesium?