prashanthdmello3 prashanthdmello3
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 kg onions is ₹ 21. One kg onions will cost .......


STEP BY STEP EXPLANATION NEEDED


PLS ANSWER I WILL MARK AS BRAINLIST

+10POINTS

Respuesta :

sabinatmg
sabinatmg sabinatmg
  • 02-09-2021

Answer:

t

The cost of 34 kg onions=RS21

then,

the cost of 1kg onions=?

Now,

34kg=RS21

1kg=21÷34

1kg=0.61

hope it helps you!!

stay safe healthy and happy!!

Answer Link

Otras preguntas

1) what two numbers multiply to eqaul 12 and ad to eqaul -7?2) what two number multiply to eqaul 64 and eqaul -16?​
HELP ASAP.....NO LINKS AND NO TROLLINGthe graph of f(x)=x^2 is showncompare the graph of f(x) with the graph of g(x)=x^2+8
what is clinical depression
Solve the triangle, AMDM
What were slavery conditions like before the civil war.
You don’t have a lot to say about it all this weekend so it’s good
PLEASEEE I NEED MORE ANSWERS
Jeff believes in the principle of rights theory and uses it to make ethical decisions for his business. He must decide whether to expand his business into Asia.
Alice passes through four tra¢ c lights on her way to work, and each light is equally likely to be green or red, independent of the others. Suppose that each re
If a doctor orders a colectomy for a patient, what procedure should the patient expect?