Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Michelle wants to classify an organism that she is studying in lab. The organism is multicellular, makes its own food, and is unable to move around its environm
All of the following are true of the Zebra mussels found in the Great Lakes EXCEPT: a. Zebra mussels are having are having a negative impact on the native popul
What are the three oceans that surround asia
What type of government does Myanmar/Burma have??
Please help. Full explanation if you can. 1. The ratio of boots to sandals in a shoe store is 8:3. If there are 245 more boots than sandals in the store, how ma
Debbie cut a cord into sixths . She used five of the to make necklaces . She used equal lengths of the remaining cord for each of four bracelets. What fraction
Which of the Five Pillars of Islam do you think would be most difficult to peform? Why?
Solve for X 3ax/5 - 4c = ax/5
What issues led to the revolts in South America? social injustice slavery emigration economic restrictions
Which concept would states’ rights advocates have supported during the 1860 presidential election? the abolition of slavery the idea of popular sovereignty the