basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Can someone tell me what is 2+8
Describe the climate of Chile.
true or false do you like platapuses
Please help me imma get beat up
help me pls Factor the following polynomial. x4 – 3x3 + 2x2 - XI?!(x [ ] 1)(x - [ ]
Hi there can you help me please and thx i will mark you brainiliest and please I need this tomorrow before 5:00 pm and thank you very muchFor each of the follow
which mascot was inspired by a drawing on a fogged window
How does the discussion of riots help explain the motivations of school shooters (paragraphs 41-46) Thresholds of Violence- Commonlit A. Riots help explain why
8. Write an equation for a line that is parallel to the given line and that passes through the given point. y = 5/2x - 10; (-6, -29) A. y = -2/5x + 14 B. y = 5/
40% of students in a class are left-handed. Find the probability that the random sample of 20 Students in a class will have. (a) At least 5 Left-handed (b) Less