Lubella
Lubella Lubella
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Ambrose paid $10 for 1.25 pounds of almonds. How much did the almonds cost per pound???

Ms Ambrose paid 10 for 125 pounds of almonds How much did the almonds cost per pound class=

Respuesta :

rxy390 rxy390
  • 04-07-2021
I think it’s 8 dollars because 10/1.25 is 8
Answer Link

Otras preguntas

Write an algorithim and flowchart to check it the temperature is more than 25°. If it more than 25°C switch fan on else off.​
9. A computer chip manufacturer knows that 72% of the chips produced are defective. Suppose 3000 chips are produced every hour, what is the probability that exa
Can someone help me with this? Thanks!
What is the ph of a solution with a hydroxide (oh) concentration of 2.02e-5?
When hydrogen gas is bubbled into 2-butyne, the product is
i’ll give you brainlist please help me thank you !!
Select S (for service industry), P (for production industry), or B (for both service and production industries) beside each of the following items. Hint: two ar
Which point is graphed at (2, 1)?Point BPoint CPoint APoint
You are paul. on the back of this paper write the letter to gerard duvall's family.
20. calculate the molar enthalpy of vaporization of a substance, given that 0.433 mol of the substance absorbs 36.5 kj of energy when it is vaporized.