39024891 39024891
  • 03-07-2021
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP its due soon!!!

PLZ HELP its due soon class=

Respuesta :

ciaromee
ciaromee ciaromee
  • 03-07-2021

Answer:

E)

Step-by-step explanation:

1) 6.50 (starting with his current wage)

2) 6.50 + 0.25 = 6.75 $

3) 6.75 + 0.25 = 7.00 $

4) 7.00 + 0.25 = 7.25 $

5) 7.25 + 0.25 = 7.50 $

6) 7.50 + 0.25 = 7.75 $

Answer Link

Otras preguntas

how to graph this equation
The vertices of a triangle are P(-6,-4), Q(-6,-8) and R(2,-3). Name the vertices of the image reflected across the line y=x A. P' (-4,-6), Q'(-8,-6), R'(-3,2) B
It cost Layla $4.70 to send 47 text. How many text did she send if she spent $15.10?
Both the labor activists and the garment factory owners agreed that the worst possible response to the collapse of the garment factory, which killed more than 1
how to graph this equation
204 base 5 + 243 base 5 -21 base5
a patient is having difficulty taking a deep breath. he complains of difficulty getting air into the lungs. which term means drawing air into the lungs?
A triangle has angles 28 degrees, A, C. The exterior angle to the angle with a measure of 28 degrees is D, the exterior angle to angle A is B, the exterior angl
Contentment makes people grateful for what they already have, so they don't feel the need to go buy new things all the time: a) Consumer psychology b) Economic
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?