zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

Molly needs to access a setting in microsoft windows group policy to change the type of a network to which a computer is attached. Which setting must molly chan
Please help! Thankss!! :)
I need help I’m confused
what is a phosphorelated nucleoside?
help me please!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....
PASSCODE DECODER RING SHRI o If it takes 6 hours to bake 3 cakes, then at that rate, how many cakes could be baked in 12 hours? If Ava makes $15 in 2 hours, wha
What is the equation of the parabola? If correct will award brainliest, scam answers will be reported!
How much atp is produced in cellular respiration.
m = – 3; (2, 2) help pls
How to paint with impressionist style.