VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

Hello today January 1 happy new year​
What is the difference between static frication and kinetic friction​
1. What is 8 3/5 - 2 1/3 2. 4/25 x 15/16 3. 2/34 x 8 4. 6 5/8 x 3 1/2 5. 7/9 divided by 2/3 6. 5 2/3 divided by 2 5/6
How did the war affect attitudes toward slavery in the United States? F. African Americans were seen as too valuable as soldiers to be enslaved people. G. Loyal
A behavior analyst is developing a home and community support program for a young adult with autism. The young man's mother wants him to stop playing with child
Happy new year to all of you guys​
Two trains leave the station at the same time, one heading east and the other west. The eastbound train travels at 95 miles per hour. The westbound train travel
How does the process of hydration cause chemical weathering? A. Water reacts with iron minerals in rock to form rust. B. Moving water transports sediment from r
Samples of limestone, granite, quartz, and stalactite are exposed to acidic groundwater. All other conditions being equal, which rock would weather most quickly
At 6 weeks old, Tarik's beagle puppy weighed 2.4 kg. Now, the 18-week old puppy welghs 8.4 kg. Find the rate of change.​