Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

It is against the law to follow within _____ feet of any emergency vehicle which is answering an emergency call. 300 400 500 600
I need help I’m not sure what this answer is
Amoebae move and engulf food by using pseudopodia, which is Latin for ___ ____ (two words)
Solve: 101x-99y=103 -99x+101y=-97
Between which atoms do hydrogen bonds form in water? A) Oxygen and hydrogen atoms in the same water molecule B) Oxygen and hydrogen atoms in different water mol
Describe at least three types of window treatments and a window situation where they would be best applied. What care requirements does each type have?
Help fast please Nosotros queremos que nuestros padres_______de fumar porque es malísimo para la salud. dejan dejaron degan dejen
How come the π/6 is equal to 1/2 and radical 3 over 2?
A 80kg astronaut is training in human centrifuge to prepare for a launch. The astronaut uses the centrifuge to practice having a 3.16g force (3.16 times his own
What tertiary function tries to make a decision based upon personal situation, and focuses on the relationship and giving praise to others?1. judging2. Goal-set