eeveelution28
eeveelution28 eeveelution28
  • 02-04-2021
  • Business
contestada

PLEASE ive been asking for days i need help with this i don't understand it

you can ignore #5-- i just don't understand #6

PLEASE ive been asking for days i need help with this i dont understand it you can ignore 5 i just dont understand 6 class=

Respuesta :

applegatefaeth
applegatefaeth applegatefaeth
  • 02-04-2021

Answer:

$47

Explanation:

Because she can afford the 144 bushel plan, in the long run it is cheaper per bushel so you would choose to market that one to her because it is cheaper in the long run for as well as she grows more bushels.

Answer Link

Otras preguntas

Trying to understand this
using compatible number estimate 212+347
What is the scientific notation for 1700
I have a 2 in the tens place. when you add 18 to me, you get 39. what number am I ?
What were the key factors that convinced the South that it could not obtain justice within the American Union?
Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60. What was the cost per liter of paint?
What does the use of magical realism in Latin American literature help explain about Latin American culture? A.That reasoning and scientific thought can answer
Mr Thompson plans to invest $7,500 in a savings account that earns 2.75% simple annual interest. If he makes no other deposits or withdrawals, how much money wi
If a balloon is left in a closed car on a hot day, what will happen to it?
absolute monarchs believed in the theory of divine right