vevelinteixeira
vevelinteixeira vevelinteixeira
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

addie spent 4.32 on 6 cherry-flavored popsicles. find the unit rate

Respuesta :

vickyz65001248 vickyz65001248
  • 01-04-2021

Answer:

$0.72

Step-by-step explanation:

4.32 dollars per 6 popsicles.

4.32 / 6 = 0.72 per popsicle.

Answer Link

Otras preguntas

How can the occurrence of fossils and their known age ranges be used to date rocks?
-3(x-5)-2x=-10...... solve for x
The large number of Aboriginal children taken from their homes by missionaries and the government between 1870 and 1970 are referred to as __________. A. Genera
A king who strictly controls the government and the lives of his subjects is called
What is the value of x?
4 yd greater than 13ft
pick a letter now! Read the passage then answer the question. I thought The Adventures of Huckleberry Finn by Mark Twain was a really good book. It had lots o
What happened to the Isar during the Russian Revolution
What is a Passover Seder
David bought a used car for $3000 and sold it later for $1000. What is the Approximate percent decrease in price of the car?