koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

Eddie measured his using a small fish food box. The box has a base area of 6 inches and has a height of 4 inches. Ellie found that the volume of his aquarium is
One role of the vice president is to serve as A. Secretary of State. B. President of the Senate. C. Director of National Security. D. Chairman of the Board.
The United Nations’ Security council was a. made up of ten permanent members. b. made up of all member nations. c. made up of temporary and permanent members
Acid rain is the direct result of acid released by burning fossil fuels. true or false
Why did Greeks protest against their government in 2012?
What is the square root of 24
expression i need help
Does taco plus taco equal taco or burrito
water is composed of two hydrogen atoms and one oxygen atoms, therefore,water is a _____. A-compound B-molecule C-compound and molecule D-ion
The ratio of boys to girls in the Science Club is 3:5. If there are 60 girls, how many boys are there heeeeeeeeeeellllllllllllllppppppppppppppppp meeeeeeeeeeeee